Pilates – podložka

Pilates metoda, vyvinutá německým tvůrcem Josephem Hubertem Pilatesem, spojuje tělo a mysl ve cvičení zdůrazňující dýchání a správnou techniku. Tato metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, pomáhá odstraňovat svalové dysbalance a zlepšuje držení těla.

O metodě

Joseph Hubertus Pilates se narodil v Německu v r. 1880 jako dítě trpící astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Jeho odhodlání být zdravý ho vedlo ke studiu východních a západních forem cvičení. Výsledkem byla metoda zvaná kontrologie, dnes nazývaná jeho jménem. Pilates je sestava posilovacích a protahovacích cviků, která na základě spolupráce těla a mysli tvaruje tělo. Řadí se tedy mezi metody Body and Mind.Cvičení lze charakterizovat jako klidné a intenzivní současně. Cvičí se s důrazem na dýchání a správnou techniku provedení jednotlivých cviků a je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro muže i ženy. Doporučuje se jako pokračování rehabilitační léčby i jako doplněk k různým sportovním aktivitám, protože pomáhá odstraňovat svalové dysbalance a kompenzuje jednostranné zatížení při většině sportů. Pilates je určeno pro lidi s bolestmi zad, pro lidi s nadváhou, pro lidi trpící stresem a jako prevence před osteoporózou. Buduje dlouhé, štíhlé a především funkční svaly.Při pravidelném cvičení alespoň jednou týdně získáte propracované zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, flexibilitu, rovnováhu a správné dýchání. Návyky správného držení těla si přenesete do běžného života a budete se cítit a vypadat lépe.
Na sebe potřebujete pohodlný oděv, cvičí se na zemi na podložkách naboso nebo na J. H. Pilatesem vymyšleném speciálním stroji zvaném Reformer a dalších menších strojích.
STOTT PILATES® zahrnuje moderní principy vycházející z biomechaniky, anatomie, rehabilitace a cviků na zlepšení sportovního výkonu. Původní metodu Pilates rozvíjí již po několik desetiletí ve spolupráci s týmem fyzioterapeutů, sportovní lékařů a profesionálů tak, aby tato jedinečná forma cvičení vedla ke komplexnímu, systematickému a modernímu přístupu původního cvičení Pilates.STOTT PILATES® cviky jsou navrženy tak, aby pomohly obnovení přirozených křivek páteře a rovnováze svalů kolem kloubů. Klade důraz na stabilizaci pánevní oblasti a lopatky a integraci všech částí těla do jednoho funkčního celku. Všechny cviky mají modifikace a přípravné fáze, takže jsou vhodné pro lidi různých tělesných typů a fyzických zdatností, což je použitelné pro sportovně – specifické vzdělávání profesionálů i úkony každodenního života.

Podložka

Na skupinových lekcích na podložce očekávejte osobní přístup a využití originálních Pilates pomůcek pro každého (Pilates Towel, Foam Roller, Overball, Magic Circle, Flex Band, Booty Band, Tonic Ball aj.). Kurzy jsou vypsány pro všechny pokročilosti a probíhají aktuálně podle rozvrhu v pondělí a v úterý. Za ideální považuji cvičení Pilates alespoň dvakrát týdně, a tak klienti z kurzu podložky mají cenové zvýhodnění na lekce na strojích.

Lektoři poskytující službu