Říjen

Návod na tělo a praktikase Zdenkou ŠímovouKurz Jak porozumět ženským hormonům s Gabrielou Tuatti

Kdy: 22. 10. 2022 v 12:00 - 16:00 hodin

Kde: studio Balance, Kollárova 34, Plzeň

info na : https://gabrielatuatti.cz/kurzy/jak-porozumet-zenskym-hormonum/<

Zejména od druhého těhotenství a šestinedělí jsem se intenzivně věnovala nastudování mnoha nových informací o fungování hormonů žen i mužů, o kterých se od lékařů zpravidla nedozvíte. Tématem se zabývám stále u sebe i v poradně s klientkami.

Zaměřuji se zejména na studie a poznatky o nedostatku progesteronu v současné populaci, které intenzivně zkoumal americký lékař Johnn R. Lee, M.D. Nedostatek progesteronu a nadbytek estrogenu jsou především důsledkem současného životního stylu. Jejich projevy jsou velmi různorodé.

Na kurzu s vámi budu sdílet:

  • Jakou funkci hormony v těle mají a co všechno do endokrinního systému v ženském těle patří (a možná vás to ani nikdy nenapadlo).
  • Jak se projevuje nerovnováha hormonů: estrogen, progesteron a testosteron (ano, i ten my ženy máme). Zejména se zaměřím na potíže spojené s nadbytkem estrogenu a nedostatkem progesteronu.
  • Jak souvisí s hormony střevní mikrobiom a proč je změna stravy a non-toxic prostředí u nemocí lůna tak zásadní.

Pokud vás trápí bolestivá ovulace, špinění před menstruací, bolesti prsou po ovulaci, anovulační cykly, velká únava, otoky, neschopnost otěhotnět nebo udržet těhotenství, rozházený menstruační cyklus, polycystické vaječníky, endometrióza a jiné potíže v lůně, nasměruji vás k vyladění vašeho menstruačního cyklu.
Kurz hormonální jógy s Petrou Štíchovou

Milé ženy,

zveme Vás na hormonální jógu s Petrou Štíchovou

Kdy: 28. - 29. 10. 2022

Kde: studio Balance, Kollárova 34, 301 00, Plzeň

Veškeré info na: www.hormonjoga.cz