Popis pravidelných lekcí

Výzva pro muže úterky 7:30 - 8:30 s Petrou

Dynamické ráno se spoustou pohybových her v základních vývojových polohách, s kompenzačními jógovými prvky se zaměřením na posílení, protažení a uvolnění celého těla. Mým cílem je si hrát a hýbat se v přirozených pohybových vzorech, naučit vás vnímat tělo a nutnost kompenzace jednostranných pohybových aktivit a přijmout strečink jako důležitou součást běžného dne. Tím vším nás provází hluboký dech v pohybu i v klidné jógové praxi.


Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 750 099

e-mail: petra.stichova@email.cz 


Ranní jógové protažení středy 7:15 - 8:15 s Petrou

Intenzivní a dynamická jógová praxe pro příjemný začátek dne. Využíváme dechové techniky, statickou i dynamickou praxi s hlubokým napojením na potřeby svého těla nejenom na podložce, ale i v běžném životě. Praxi jemně prolínám prvky rehabilitace i rolfterapie. Hrajeme si s emocemi, celým fasciálním systémem našeho těla, dechem a vnímáním proudění energie.

Pro mírně i více pokročilé.


Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 750 099

e-mail: petra.stichova@email.cz 


Jóga s Ivetou středy 18:00 - 19:00

Jak všichni víme, jóga je jen jedna a přesto se její praktikování v jednotlivých stylech a podání lektorů může tolik lišit. Při vedení svých hodin se opírám o základní principy jógy a v mém podání se prolíná styl hathajógy, vinyasa flow, powerjógy, jógové terapie i restorativní jógy, které jsem měla možnost vystudovat.

Ráda se ladím na skupinu praktikujících, kdy se na chvíli stávám jejich součástí a po krátkém uvolnění, sjednocení a naladění mysli i dechu, nechávám plynout jednotlivé pozice v nekonečném sledu a vše je zakončeno závěrečnou relaxací .

Své lekce vedu s láskou a pečlivostí, s důrazem vnímat sami sebe, být tady a teď, prožít lehkost a stabilitu, aby každý z Vás odcházel s úsměvem na tváři, klidnou a vyrovnanou myslí, uvolněným a protaženým tělem stejně jako já.


Pravidelné lekce:

Středa 18:00 - 19:00

Kontakt a rezervace:

tel: +420 608 032 932 

e-mail: i.jogaprotebe@seznam.cz

www.jogaprotebe.cz  


Jin jóga s Ivetou středy 19:15 - 20:15


Pravidelné lekce:

Středa 19:15 - 20:15

Kontakt a rezervace:

tel: +420 608 032 932

email: i.jogaprotebe@seznam.cz

www.jogaprotebe.cz  

Jin jóga je založena na taoistickém pojetí energie Jin a Jang, opačných a zároveň doplňujících se principech v přírodě. Jin je stabilní, nehybný, skrytý aspekt věcí a Jang naopak proměnlivý, aktivní, pohyblivý a odhalující. Z hlediska pohybového aparátu jsou naše šlachy, vazy, fascie (obaly našich kloubů, svalů, kostí, vnitřních orgánů) povahy Jin.

Prostřednictvím dlouhých, pasivních pozic a výdrží v nich zprůchodňujeme konkrétní energetické dráhy a dochází tak k uvolňování ztuhlostí nejen na fyzické úrovni (zejména uvolnění kyčelních kloubů, kolen, pánve a páteře), ale i psychické a otvírá se tak prostor k emoční očistě.

Jin jóga nás učí trpělivosti a zklidnění stále běžící mysli, abychom se naučili pozorovat a nechat plynout, neovládali a nehodnotili a tím vnímali a přijímali sami sebe.


Rehabilitační jóga s Petrou čtvrtky 7:15 - 8:15

Příjemné ranní protažení, kombinace jógových ásán, práce s dechem, rehabilitačních prvků i rolfterapie. Hodina je zaměřená na jemné vnímání a používání těla nejen v gravitaci ale i v běžném životě. Cílem je se po cvičení cítit vyšší, energetičtější a vyladění do čtvrtečního dne. Využíváme různé pomůcky včetně velkých míčů, doporučuji zvláště u bolestí zad;)

Pro všechny, kdo si potřebují zdravě rozhýbat tělo.


Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 750 099

e-mail: petra.stichova@email.cz 


Jóga s Veronikou

Na jógu nepohlížím jen jako na příjemné cvičení. Snažím se ji předávat ve svém plném rozsahu. Samozřejmě nejvíce se v hodině věnujeme praktikování jógových pozic (ásan), při nichž se snažím poukázat na důležitost dechu

a uvědomění si vlastního těla a aktuálního rozpoložení (fyzického i psychického).V lekcích se s klienty věnuji i dechovým cvičením, koncentraci na dech a tělo, vědomému pohybu, dostatečně dlouhé relaxaci a podle pokročilosti skupiny/jednotlivce meditaci a jiným technikám. Nejdůležitější pro mě je, aby moji klienti na hodinách jógy dokázali aspoň na několik minut zastavit myšlenky a podařilo se jim být v přítomnosti sami se sebou.

Učím především Hatha jógu, Jin jógu a jógové flow pro začátečníky i pokročilé v soukromých i skupinových lekcích.

Možnost soukromých lekcí jógy ve studiu Balance, English friendly.


Pravidelné lekce: 

Čtvrtek 16:00 - 17:15

Neděle 18:00 - 19:15

Kontakt a rezervace: 

tel: +420 724 185 722

e-mail: veronovmail@gmail.com


Feldenkraisova® metoda s Eliškou


Pravidelné lekce: 

Úterý 17:00 - 18:00

Kontakt a rezervace:

tel: +420 721 571 900

e-mail: info@eliska-feldenkrais.cz 

Feldenkraisova® metoda (FM) je komplexní psychosomatický přístup vycházející především z dětského motorického vývoje, bojových umění, funkčnosti lidského pohybu a principů organického učení. Umožňuje nám znovu objevit a zefektivnit náš každodenní pohybový repertoár a celkově zkvalitnit život. Skrze FM totiž vědomým pohybem přímo oslovujeme mozek (nervový systém), který je neuroplastický (celý život se přetváří), což jde ruku v ruce s přirozeným pohybovým učením, díky kterému můžeme zmírnit nebo úplně odstranit bolesti našeho pohybového aparátu, začít se více soustředit, zkvalitnit naše dýchání, otáčení, ohýbání, sezení, běhání, chození, spaní, hraní na nástroj, sportování, zpívání..., zkrátka vše, co dennodenně v pohybu zažíváme. A nejen to, ačkoli se v rámci FM zaměřujeme na pohyb, následné změny se projeví ve všech oblastech našeho života.

Ve studiu budete mít možnost navštěvovat skupinovou formu FM, tzv. lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement®-ATM). V rámci nich si vyzkoušíte v jaké jemnosti a laskavosti můžete postupně a efektivně prozkoumávat a následně měnit vaše pohybové/životní programy a pocítíte až dětskou zvědavost, hravost, radost, plynulost, jasnost ve vašem pohybu/bytí. A nejkrásnější na tom všem je, že tyto prožité zkušenosti nenecháte u nás ve studiu, ale budete je ve dnech po lekcích přirozeně zpracovávat a integrovat do vašich životů :).


Pilates s Ivanou

Cvičení probíhá v pomalejším tempu s důrazem na správné a důkladné provádění pozic. Ráda využívám různé cvičební pomůcky (Foam Roller, Magic Circle, Flex Band), mohu tak přizpůsobit náročnost cviku individuálním možnostem a schopnostem každého. Ve svých lekcích se snažím, aby cvičení pro Vás bylo radostí i výzvou, abyste se po skončení lekce cítili protažení, uvolnění a odcházeli s dobrou náladou a úsměvem na rtech.Pravidelné lekce:

Pondělí 16:15 - 17:15 (střídání s Lenkou) 

Úterý 18:15 - 19:15

Kontakt a rezervace: Lenka Boušková

tel: +420 735 875 714, 

e-mail: lenkabouskova@post.cz


Pilates s Luckou

Přijďte zavnímat své tělo, rozdechnout, zapojit centrum síli, na podložku nebo na pilates stroje. Budeme si hrát s pohybem, pracovat na správném postavení těla, hledat rovnováhu na těle i duši a inspirovat se navzájem. V mých lekcích je místo i na relaxaci, péči o chodidlo, uvolnění fascií.

Těším se na vás!Pravidelné lekce:

čtvrtek 17:30 - 18:30

Lekce probíhají v pilates sále v malých skupinách.

Kontakt a rezervace: Lenka Boušková

tel: +420 735 875 714

e-mail: lenkabouskova@post.cz


Jóga s Vlaďkou

Ve svých hodinách se snažím o to co Hatha jóga předstauje - spojení dvou energií, které vedou ke zklidnění těla a mysli. Nechci, aby mé hodiny byly jen " tělocvikem", ale i s fyzickou praxí chci dojít i k vnitřnímu prožitku, snažit se být co nejvíce " u sebe doma " ve svém těle.

Při praxi, zůstáváme dle svých možností v dlouhých výdržích v pozicích se sledováním dechu a soustředíme se na detaily .

Dech a jeho správné požívání je pro nás základ , a proto v každé hodině děláme dechové,ale také některé očistné techniky.

Jsem moc ráda, že míváme v hodinách uvolněnou atmosféru, legraci a pohodu. I toto k joze patří, radost, přátelství,nenásilí k sobě samým i druhým...

Každou hodinu zakončuji relaxací s uvolněním a vnímáním jednotlivých částí těla nebo řízenou meditací.

Jóga ,ať už ji uchopíme jakkoliv, l é č í....vím to už dávno :-).Pravidelné lekce:

Pondělí 17:30 - 18:45 

Pondělí 19:00 - 20:15 

Středa 16:30 - 17:45

Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 475 531

e-mail: vladkamaskova@centrum.cz 


Pilates s Janou

Cvičení pilates pro mne znamená důležité kompenzační cvičení, ať už ke zdravému držení těla či k mému dalšímu velkému koníčku, kterým se stal běh.

Jednotlivé cviky do sebe přesně zapadají, mají svou logiku a je jich tolik, že si dovolím říci, že se každému dá cvičení "ušít na míru".

V mém podání jsou lekce dynamické, ale určitě si vždy najdeme i čas na relax.


Pravidelné lekce: 


Úterý 16:30 - 17:30 - lekce probíhá v pilates sále v malé skupině

Kontakt a rezervace: Lenka Boušková

 tel: +420 735 875 714

e-mail: lenkabouskova@post.cz Pilates s Lenkou

Vnímám Pilates jako životní styl. Na mých lekcích cvičíme jemně a intenzivně zároveň. Kladu důraz na přesné provedení cviku, na jeho pochopení, na poznání svého těla a jeho možností, které se neustále mění. Cvičíme v souladu s dechem, což nás, jak dnes už vím, vede k hlubší podstatě sebe sama a k naší vlastní osobní filozofii. Pravidelné cvičení se promítá do ostatních sportů, do držení a používání našeho těla v běžném životě. V pružném a silném těle je nám lépe a fyzická rovina se promítá do psychické pohody. Přijďte to zažít, ráda vás uvidím.Pondělí: 16:15 - 17:15 velký sál (střídání s Ivanou) 


Středa: 18:30 - 19:30 lekce probíhá v pilates sále v malé skupině


Kontakt a rezervace: 

tel: +420 735 875 714

e-mail: lenkabouskova@post.cz