Popis pravidelných lekcí

Klárajoga

Srdečně Vás zvu na lekce jógy. Budeme se zabývat dechem, meditací, příjemným protažením, plynutím sestavami jógových pozic - někdy jemnějších, jindy dynamičtějších, vždy však s respektem ke svému tělu a jeho momentálním možnostem. Lekce obsahují prvky somatického pohybu, Feldenkraisovy metody, terapeutického přístupu, záblesky poezie a také tóny indického harmonia. Těším se na osobní setkání s Vámi! 

Pravidelné lekce: 

středa 18:00 - 19:30

Kontakt a rezervace: 

tel: +420 777 622 263

e-mail: info@klarajoga.cz


Výzva pro muže úterky 7:30 - 8:30 s Petrou

Dynamické ráno se spoustou pohybových her v základních vývojových polohách, s kompenzačními jógovými prvky se zaměřením na posílení, protažení a uvolnění celého těla. Mým cílem je si hrát a hýbat se v přirozených pohybových vzorech, naučit vás vnímat tělo a nutnost kompenzace jednostranných pohybových aktivit a přijmout strečink jako důležitou součást běžného dne. Tím vším nás provází hluboký dech v pohybu i v klidné jógové praxi.


Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 750 099

e-mail: petra.stichova@email.cz 


Středeční ranní jóga s Petrou 7:15 - 8:15

Intenzivní a dynamická jógová praxe pro příjemný začátek dne. Využíváme dechové techniky, statickou i dynamickou praxi s hlubokým napojením na potřeby svého těla nejenom na podložce, ale i v běžém životě. Praxi jemně prolínám prvky rehabilitace i rolfterapie. Hrajeme si s emocemi, celým fasciálním systémem našeho těla, dechem a vnímáním proudění energie.

Pro mírně i více pokročilé.


Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 750 099

e-mail: petra.stichova@email.cz 


Rehabilitační jóga s Petrou čtvrtky 7:15 - 8:15

Příjemné ranní protažení, kombinace jógových ásán, práce s dechem, rehabilitačních prvků i rolfterapie. Hodina je zaměřená na jemné vnímání a používání těla nejen v gravitaci ale i v běžném životě. Cílem je se po cvičení cítit vyšší, energetičtější a vyladění do čtvrtečního dne. Využíváme různé pomůcky včetně velkých míčů, doporučuji zvláště u bolestí zad;)

Pro všechny, kdo si potřebují zdravě rozhýbat tělo.


Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 750 099

e-mail: petra.stichova@email.cz 


Jóga s Veronikou

Mé kurzy se především opírají o principy Hatha jógy. Nicméně jsou lekce těžko popsatelné, jelikož do jógy, kterou předávám, vkládám své srdce a zkušenosti. Jsou to jednoduše hodiny Jógy s Veronikou, které je možné navštěvovat i v anglickém jazyce. Budu tedy moc ráda, když si přijdeš vyzkoušet jógu se mnou. Těším se na naší společnou cestu za poznáním svého já, na které si budeme moci být učitelem, přítelem a inspirací navzájem.

Om Shanti 🕉🕉🕉Pravidelné lekce: 

Čtvrtek 16:00 - 17:15

Kontakt a rezervace: 

tel: +420 724 185 722

e-mail: v.novakova88@gmail.com


Feldenkraisova® metoda s Eliškou


Pravidelné lekce: 

Úterý 17:00 - 18:00

Kontakt a rezervace:

tel: +420 721 571 900

e-mail: info@eliska-feldenkrais.cz 

Feldenkraisova® metoda (FM) je komplexní psychosomatický přístup vycházející především z dětského motorického vývoje, bojových umění, funkčnosti lidského pohybu a principů organického učení. Umožňuje nám znovu objevit a zefektivnit náš každodenní pohybový repertoár a celkově zkvalitnit život. Skrze FM totiž vědomým pohybem přímo oslovujeme mozek (nervový systém), který je neuroplastický (celý život se přetváří), což jde ruku v ruce s přirozeným pohybovým učením, díky kterému můžeme zmírnit nebo úplně odstranit bolesti našeho pohybového aparátu, začít se více soustředit, zkvalitnit naše dýchání, otáčení, ohýbání, sezení, běhání, chození, spaní, hraní na nástroj, sportování, zpívání..., zkrátka vše, co dennodenně v pohybu zažíváme. A nejen to, ačkoli se v rámci FM zaměřujeme na pohyb, následné změny se projeví ve všech oblastech našeho života.

Ve studiu budete mít možnost navštěvovat skupinovou formu FM, tzv. lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement®-ATM). V rámci nich si vyzkoušíte v jaké jemnosti a laskavosti můžete postupně a efektivně prozkoumávat a následně měnit vaše pohybové/životní programy a pocítíte až dětskou zvědavost, hravost, radost, plynulost, jasnost ve vašem pohybu/bytí. A nejkrásnější na tom všem je, že tyto prožité zkušenosti nenecháte u nás ve studiu, ale budete je ve dnech po lekcích přirozeně zpracovávat a integrovat do vašich životů :).


Pilates s Ivanou

Cvičení probíhá v pomalejším tempu s důrazem na správné a důkladné provádění pozic. Ráda využívám různé cvičební pomůcky (Foam Roller, Magic Circle, Flex Band), mohu tak přizpůsobit náročnost cviku individuálním možnostem a schopnostem každého. Ve svých lekcích se snažím, aby cvičení pro Vás bylo radostí i výzvou, abyste se po skončení lekce cítili protažení, uvolnění a odcházeli s dobrou náladou a úsměvem na rtech.Pravidelné lekce:

Pondělí 16:15 - 17:15 (střídání s Lenkou) 

Úterý 18:15 - 19:15

Kontakt a rezervace: Lenka Boušková

tel: +420 735 875 714, 

e-mail: lenkabouskova@post.cz

Pilates s Luckou

Přijďte zavnímat své tělo, rozdechnout, zapojit centrum síli, na podložku nebo na pilates stroje. Budeme si hrát s pohybem, pracovat na správném postavení těla, hledat rovnováhu na těle i duši a inspirovat se navzájem. V mých lekcích je místo i na relaxaci, péči o chodidlo, uvolnění fascií.

Těším se na vás!Pravidelné lekce:

čtvrtek 17:30 - 18:30

Lekce probíhají v pilates sále v malých skupinách.

Kontakt a rezervace: Lenka Boušková

tel: +420 735 875 714

e-mail: lenkabouskova@post.cz

Jóga s Vlaďkou

Ve svých hodinách se snažím o to co Hatha jóga předstauje - spojení dvou energií, které vedou ke zklidnění těla a mysli. Nechci, aby mé hodiny byly jen " tělocvikem", ale i s fyzickou praxí chci dojít i k vnitřnímu prožitku, snažit se být co nejvíce " u sebe doma " ve svém těle.

Při praxi, zůstáváme dle svých možností v dlouhých výdržích v pozicích se sledováním dechu a soustředíme se na detaily .

Dech a jeho správné požívání je pro nás základ , a proto v každé hodině děláme dechové,ale také některé očistné techniky.

Jsem moc ráda, že míváme v hodinách uvolněnou atmosféru, legraci a pohodu. I toto k joze patří, radost, přátelství,nenásilí k sobě samým i druhým...

Každou hodinu zakončuji relaxací s uvolněním a vnímáním jednotlivých částí těla nebo řízenou meditací.

Jóga ,ať už ji uchopíme jakkoliv, l é č í....vím to už dávno :-).Pravidelné lekce:

Pondělí 17:30 - 18:45 

Pondělí 19:00 - 20:15 

Středa 16:30 - 17:45

Kontakt a rezervace:

tel: +420 732 475 531

e-mail: vladkamaskova@centrum.cz 

Jóga s Marií Violetou - in English - dočasně zrušeno

Thanks to my first love - dance, I found my second first love - Yoga. 11 years ago I started to walk the path of Yoga. With time I began to see the great benefits of Yoga in my daily life on all levels: physical, emotional and spiritual. No matter what is happening, Yoga is always there ready to welcome me as a warm home, place to rely on, relief and renewal. Since becoming a teacher, I am passionate about guiding people through Yoga with love, compassion and joy. Hatha Flow is a dynamic form of practice that integrates breath and movement. This practice begins with a gentle warm up, moves through more energetic asana variations and finishes with few restorative postures. You will leave the class stretched, strengthened and your soul refreshed. You are warmly welcome to join me for this safe and mindful Yoga practice ;)


Pravidelné lekce: 

Úterý 19:30 - 20:45 English friendly

Kontakt a rezervace: 

tel: +420 775 619 759

e-mail: marietavioleta@gmail.com 

Pilates s Janou

Cvičení pilates pro mne znamená důležité kompenzační cvičení, ať už ke zdravému držení těla či k mému dalšímu velkému koníčku, kterým se stal běh.

Jednotlivé cviky do sebe přesně zapadají, mají svou logiku a je jich tolik, že si dovolím říci, že se každému dá cvičení "ušít na míru".

V mém podání jsou lekce dynamické, ale určitě si vždy najdeme i čas na relax.


Pravidelné lekce: 


Úterý 16:30 - 17:30 - lekce probíhá v pilates sále v malé skupině

Kontakt a rezervace: Lenka Boušková

 tel: +420 735 875 714

e-mail: lenkabouskova@post.cz 


Pilates s Lenkou

Vnímám Pilates jako životní styl. Na mých lekcích cvičíme jemně a intenzivně zároveň. Kladu důraz na přesné provedení cviku, na jeho pochopení, na poznání svého těla a jeho možností, které se neustále mění. Cvičíme v souladu s dechem, což nás, jak dnes už vím, vede k hlubší podstatě sebe sama a k naší vlastní osobní filozofii. Pravidelné cvičení se promítá do ostatních sportů, do držení a používání našeho těla v běžném životě. V pružném a silném těle je nám lépe a fyzická rovina se promítá do psychické pohody. Přijďte to zažít, ráda vás uvidím.


Pondělí: 16:15 - 17:15 velký sál (střídání s Ivanou) 


Středa: 18:30 - 19:30 lekce probíhá v pilates sále v malé skupině


Kontakt a rezervace: 

tel: +420 735 875 714

e-mail: lenkabouskova@post.cz

Těhotenské cvičení s Lenkou - dočasně zrušeno

Jsem porodní asistentka. Mé povolání je mou radostí. Poskytuji ženám podporu a doprovázení v období těhotenství, porodu, šestinedělí, v období tak důležitém a citlivém v našich životech. Podporuji sebedůvěru žen i mužů v intuitivním rodičovství.

Jsem lektorka individuální a skupinové předporodní přípravy, lektorka pohybových aktivit v těhotenství, po šestinedělí.

Poskytuji laktační poradenství. Jsem lektorka plavání rodičů s dětmi, masáží dětí i kojenců.

Cvičení v těhotenství, vnímání těla, práce s dechem, to vše pomáhá ženě cítit se dobře v měnícím se těhotném těle.

Součástí každé cvičební lekce je i relaxace, vizualizace, čas který využije žena jen pro sebe a dítě v bříšku. 


Pravidelné lekce: 

Úterý 15:45 - 16:45

Cena: 150,-Kč/lekce

Kontakt a rezervace: 

tel: +420 604 724 047

e-mail: sosnovcoval@fnplzen.cz