Aromaterapie s Ivou Sakurou

AROMATERAPIE

Aromaterapie je velmi příjemná přírodní metoda. Toto slovo se dá přeložit jako "léčení pomocí vůní". Ve skutečnosti se při tomto druhu terapie používá synergických účinků esenciálních olejů (silic), nikoliv pouze jejich aromat. Aromaterapie by určitě neměla být zaměňována s používáním moderních parfémů nebo vonných svíček, které obsahují převážně syntetické oleje vyrobené z ropy nebo látky rozpuštěné v alkoholu či ve vodě. Čisté esenciální oleje jsou vysoce koncentrované rostlinné látky. Získávají se z různých částí rostliny - květů, listů, stonků, semen, plodů, kůry, jehličí, kořenů a pryskyřice destilací vodní parou nebo lisováním za studena v případě citrusů. Olej dává rostlině její typickou vůni, chrání ji před hmyzem, parazity, bakteriemi, plísněmi a dalšími možnými škůdci. Silice také slouží rostlinám ke komunikaci mezi sebou, k přilákání motýlů a některého hmyzu.

U člověka vůně působí skrze čichový nerv na limbickou část mozku, která ovládá naši náladu, emoce, paměť a pudové chování. Proto pouhé vdechování esenciálních olejů má léčebné účinky a může přinést rychlé uvolnění a relaxaci. Další metodou pro dosažení pozitivních účinků na pokožku, svaly, klouby i kosti je vtírání esenciálních olejů do pokožky s pomocí nosného oleje. Dále můžeme rozptylovat oleje v difuzeru nebo si připravit voňavou koupel.

Kontakt:

Iva Brandnerová

tel: +420 732 909 367

e-mail: iva.brandnerova@email.cz

www.esencezeme.cz Mou vášní jsou vůně. Tvořím pod značkou Esence Země. Ke své práci používám kvalitní esenciální oleje terapeutické kvality. Nejsou to jen krásné vůně, ale mohou být účinnými pomocníky v našem každodenním životě. Vytvářím z nich osobní harmonizační esence na míru. Věnuji se také masážím. Každá masáž se stává krásným rituálem, na jejím začátku s klientem vybíráme esence, které v danou chvíli potřebuje a které mu současně voní. Závěrečnou relaxační část každé masáže doprovázím zvonkohrou nebo tibetskou miskou a zpěvem mantry.